הורוסקופ
תחזית אסטרולוגית לשבוע שבין
20.1.2022-14.1.2022
מרים בנימיני
14.01.2022 · 7 ימים
שור 25.5-21.4
אתם מרגישים פגועים ממערכת יחסים עם יסוד מעורער. מאוחר יותר תבינו שיצאתם מתסבוכת שבה הייתם פגיעים מדי (כששפע הנתינה שלכם נתקל בקמצנות רגשית ובחשבונות קרים). בשורות טובות עשויות להתקבל לגבי קבלה ללימודים.
שישי־שבת – בית הכספים שלכם הנשלט על ידי מרקורי רגיש כעת בשל נסיגתו. איתה הפיתוי לבזבז יהיה רב, במיוחד אם הוא מגיע מצד חבר, ידיד או בן משפחה שמשתדלים מאוד להשפיע עליכם בכיוון זה. אבל אתם עלולים לאבד סכום ניכר או להוציא מעבר ליכולותיכם בפועל. האינסטינקט הפנימי שלכם עשוי להנחות אתכם בצורה נכונה יותר. כדאי להקשיב.
ראשון־שני - ניתוק שהתרחש בחייכם לאחרונה יפתח את הדרך להתחלות. אתם יוצאים מקשר תלותי וכובל, ונפתחים ליחסים מסוג אחר, שלא יאחרו להגיע כאשר הכוכבים יהיו בתנאים המאפשרים גם המשכיות. תקבלו מחמאות נדיבות ממישהו שמעוניין להתקרב, ותתקשו להתעלם מתשומת הלב. 
שלישי־חמישי - ייתכן שעליכם להתרחק מאדם שעלול להפריע לקשר כלשהו להתפתח בחייכם. כמו כן, נושאים הקשורים לבית יעסיקו אתכם. קלקולים בחשמל או באינסטלציה, איבוד מפתחות או במקרים אחרים בעיות הקשורות ליחסים עם שכנים ושותפים. שמרו על גישה זהירה.
תאומים 21.6-21.5
תחושה של חוסר אונים וחוסר ביטחון לגבי ההמשך ממלאת אתכם. בנוסף אתם עלולים להרגיש שאין על מי לסמוך. חוסר היכולת שלכם להיעזר באחרים גורם לכם להרגיש מבודדים. תחושה של כובד ומועקה, כאילו שהכל "עומד במקום" ולא זז.
שישי־שבת - הירח שיהיה במזלכם ישפיע לטובה על ההרגשה ועל ההתרחשויות. אתם מעוניינים להיות בתנועה, לנסוע ולחוות חוויות. כל זה נראה מלהיב ומרגש, אולם תוכניותיכם עלולות להידחות שוב ושוב. משהו דחוף יותר שיתרחש, מחויבות קודמת שלקחתם על עצמכם, או בעיות בריאות של מישהו קרוב, יעמדו בדרככם. יהיה עליכם להמתין.
ראשון־שני - הירח המלא בבית הכספים שלכם מעודד בכם את הצורך להסתער על משהו, תוך תחושה של "אחרי המבול". אלא שבנושאים כספיים, שמועות עלולות להטעות, וגם שיחה עם אדם שלכאורה מבין ויודע עלולה שלא לספק מידע נכון. בתקופה של נסיגת ונוס ומרקורי כוכבכם, עדיף שלא לקחת סיכון כספי, ולהיזהר ככל האפשר מקנייה שאינה ממש דחופה.
שלישי־חמישי - הירח באריה ובאווירה זו של פתיחות ונתינה תקבלו הרבה מחמאות מפרגנות ממישהו שמעוניין להתקרב אליכם, ותתקשו להתעלם מכך. אולם תחילתם של יחסים תלויה במידה רבה בכך שלא יהיה מי שיפריע להם בדרך.
סרטן 22.7-22.6
שבוע מסעיר ולא שגרתי. נסיגת ונוס בבית הזוגיות שלכם מתייחסת לא רק למערכות יחסים זוגיות אלא לכל מערכת יחסים קרובה. מפגש השמש עם פלוטו יביא את הרגשות והתגובות לפסגת הקיצוניות. איזהו גיבור? הכובש את יצרו.
שישי־שבת - מצב רוח מדורדר ופסימי עם עייפות מצטברת ואיבוד אנרגיה בכמויות לא הגיוניות. אולם בימים אלה, בסוף שבוע, שבהם אפשר לנוח, לא חייבים להעביד את הגוף מעבר למה שהוא יכול לשאת. תכננו מנוחה ובעיקר יותר שינה. אתם צריכים לדעת להקצות לעצמכם זמן לנפש ולגוף. כדאי גם להתרחק מכל מקום שבו יש חולים באומיקרון או במשהו אחר.
ראשון־שני – השפעה מחזקת ונפלאה תהיה עליכם, עם כניסת הירח למזלכם. מצב הרוח הופך חיובי, החיוך חוזר, ועימו התחדשות האנרגיה, המרץ והרצון לפעול ולעשות. מישהו בסביבה נמשך אליכם, אבל לא יביע זאת בגלוי. ההתעניינות תקבל גוני ידידות, שרק בשלב מאוחר, אולי תתפתח לרגשות.
שלישי־חמישי – נושא כספי שנמנעתם מלהעלות לאורך זמן יפרוץ פתאום החוצה, בלי שהתכוונתם לכך בכלל. ייתכן שרגשות מרובים של תסכול שהצטברו בכם הם הגורם שיביא, בסופו של דבר, למשבר עמוק מאוד. כבר הרבה זמן הרגשתם שאתם הצד ה"מפסיד", ועכשיו הגיע הזמן לפתור את הבעיה.
אריה 22.8-23.7
כל שנה בעונת החורף, כשמזל גדי שולט בכיפת השמיים, אתם נתונים ללחצים לא מעטים, עובדים קשה מדי ועסוקים בניסיון לעמוד בציפיות מכם. מרוב השתדלות לצאת בסדר, אולי שכחתם שמדובר בכם, שמאירים ומחממים באור יקרות. 
שישי־שבת – דווקא עכשיו כשוונוס ומרקורי בנסיגה, זה הזמן לבחון ברצינות מי ידיד אמת שלכם ומי מסתופף בצילכם מתוך חישוב אחר. אל תהססו להביע את דבריכם בגלוי ובאופן ברור, להתמודד גם עם נושאים פחות נעימים ולא להשאיר דברים בערפל. אי־הבנה עלולה להתפתח בהמשך ולהקשות על מערכת יחסים. נכונותכם לדון בדברים - עשויה למנוע זאת. 
ראשון־שני – הירח במיקום החלש ביותר בגלגל המזלות מבחינתכם. תחושה שהמצבורים כמעט מרוקנים והאנרגיה במורד תלול במיוחד. אתם זקוקים לזמן לעכל ולעבד דברים שקרו לאחרונה ולחשב את תוכניותיכם לעתיד. זו בוודאי לא העת לפצוח במשהו חדש - עדיף לתת לדברים לשקוע קודם.
שלישי־חמישי – הירח נכנס למזלכם ונראה שאתם מתאוששים ומתעודדים. הכוחות מתחדשים סוף־סוף ועימם גם המרץ והחשק לפעול ולהספיק כמה שיותר, כרגיל לכם. מה שכן, נסיגת מרקורי בבית הזוגיות שלכם, היא תזכורת מהדהדת לכך שעליכם לנסות לא להסתבך במריבה שטותית ומיותרת.
בתולה 22.9-23.8
דרך החשיבה שלכם מקורית ושונה. לא תמיד קל לאחרים לקבלה. למרות זאת, אל תהססו לצאת עם הרעיונות שלכם. האמונה בדרך שלכם תזכה אתכם בהערכה ותאפשר לכם, בסופו של דבר, לגרום לאנשים סביבכם להיפתח לרעיון חדש. 
שישי־שבת- בית הקריירה שלכם בתאומים, כלומר: נשלט על ידי מרקורי הנסוג. דברים נוטים להתפרש אחרת מכפי שהתכוונתם. כדאי להיות סבלניים, להסביר דברים, לוודא שהובנתם ולהיות קשובים. שיתוף פעולה עם אחרים במקום העבודה לא יהיה קל, אבל עליכם לומר דברים בבירור, ללא התנצלות ובלי להרגיש שעשיתם ויתור, ולהבין מה רוצים מכם.
ראשון־שני – המצב הכספי מושפע מנסיגת ונוס, שליטת בית הכספים שלכם, ונעשה קשה לקבל תשובות ברורות בכל הקשור אליהם ולתמורה המגיעה לכם. ייתכן שמישהו בסביבה משתדל להימנע מלהתחייב כלפיכם (דווקא משום כך, חשוב שתעמדו על שלכם ועל כך שדברים יהיו מנוסחים בבהירות).
שלישי־חמישי – אתם נוטים להרגיש פחות טוב, מאבדים כוחות, מרץ ואנרגיה ונוטים להידבק במחלות בקלות. אם לא באומיקרון, אז בשפעת או בדבר מה אחר. חשוב לשמור מרחק מכל מי שחולה. כמו כן, מישהו מנסה להוציא מכם סוד חשוב בדרכים מתוחכמות - הפעילו חוש שישי, אצלכם הוא מפותח.
מאזניים 23.10-23.9
לנסיגת ונוס שליטתכם השפעה לא קלה על התקופה העוברת עליכם. היא ממוקמת בבית הרביעי, ומשפיעה על יחסים עם אנשים קרובים, בעיקר במסגרת הבית והמשפחה, שהופכים מתוחים. במקום לדרבן אתכם הם עלולים לגרום לכם להתנגד. 
שישי־שבת - עצם המחשבה על נסיעה לחו"ל ועל שהייה במטוסים, נראה כמעט הזוי, אך אם מדובר בבעיה שפתרונה דווקא שם, כמו טיפול רפואי שנעשה רק בארץ אחרת וכיו"ב, אפשר לחשוב על הרעיון ובכך ולהבטיח שהטיפול לא ייעשה לפני 10 בפברואר, זמן היעלמות השפעת הנסיגות. אולי באותו הקשר, נראה שידיעות שיתקבלו מארץ אחרת, יעודדו אתכם.
ראשון־שני - במקום שבו אתם עובדים חשוב שתמשיכו בכיוון שלכם ובדרך שבה אתם מאמינים, גם אם תופנה כלפיכם ביקורת. לא יעבור זמן רב עד שתוכלו להוכיח שהצדק איתכם, והתמדתכם רק תעזור בכך. כדאי לנסות לשמור על מערכת יחסים יציבה עם אנשים שם, למרות אי־השקט שמלווה אתכם.
שלישי־חמישי - מדובר בימים רגישים ביותר מהבחינה הכספית. ייתכן שמישהו ינסה לדרוש מכם להתפשר על משהו, אולם אין שום סיבה שתעשו כך. זאת ועוד, נראה שאם תעמדו על שלכם דברים יסתדרו בקלות ובמהירות יחסיות, ואילו ויתור מצידכם עלול לגרור אתכם לתוצאות לא רצויות.
עקרב 21.11-24.10
מפגש של פלוטו שליטכם עם השמש יוצר אווירה קיצונית של שחור או לבן. דווקא משום כך, כדאי להימנע מלקבל החלטה שהשפעתה משתרעת רחב. נסיגות ונוס ומרקורי מלמדות שכל דחייה של מה שחשוב ו"קובע" לכם, תביא עימה אך ורק ברכה.
שישי־שבת - תחושה של אי־שקט תלווה אתכם. תרגישו מאוימים על ידי דברים שאינם ברורים לכם. במיוחד לא יהיה לכם נוח עם רעיון חדש שיוצג, אולי במקום העבודה. אך ייתכן שאם תיתנו לו הזדמנות, יתברר לכם שיש לו גם יתרונות. אתם מלאים בדאגות ובספקות, אבל היזהרו מצעד נמהר שכל מטרתו היא להשתחרר ממצב לא נוח כרגע, אלא המתינו לעיתוי הנכון. 
ראשון־שני - התנסות בחוויות חדשות ומסעירות, היכרות עם תחומים ומקומות לא מוכרים לכם וכן התעניינות הולכת וגוברת בכל מה שקשור בלימודים וברכישת השכלה, יאפיינו עבורכם את הימים הבאים. כשהזדמנות להיכנס לתחום חדש או להרחיב את ההשכלה עשויה גם לעלות. ייתכן שתתבשרו על קבלתכם למקום לימודים מבוקש, או על הצלחתכם בבחינה.
שלישי־חמישי - לא תמיד אתם מודעים למניעים האמיתיים של אנשים שנמצאים סביבכם במקום העבודה שלכם. הפעם, לא יזיק לכם להיות קצת יותר חשדנים, אפילו מהרגיל, ולשאול את עצמכם מה באמת הדבר שמסתתר שם מתחת לפני השטח.
קשת 21.12-22.11
נראה שתצטרכו להגיע להחלטה מחייבת הנוגעת לטיפול נכון בענייניכם הכספיים. החלטה זו קשורה בשינוי דרך, סיום פרק והתחלה במקום חדש. אולם אי־אפשר להתעלם מהתקופה, נסיגות מרקורי וונוס מצביעות על ההכרח להמתין עוד קצת.
שישי־שבת – בתחום הזוגי, פגישה מקרית עשויה לעורר בכם עניין מוגבר. בניגוד לקשרים קודמים, שדרשו מאמץ והשקעה, הפעם תרגישו שהכל קורה בקלות ובטבעיות, ושקשר חדש יכול להתפתח בלי שיגביל את תחושת החופש האישי שלכם. אולי נסיגות ונוס אשר על היחסים ומרקורי אשר על התקשורת, עלולות להניח מחסום שייחווה כבלתי עביר. כרגע.
ראשון־שני – כשהאנרגיה נמוכה ומחסור בשינה מאיים על מאגר הכוחות, אתם חווים חולשה גופנית ומצב רוח ירוד. אתם זקוקים למנוחה רבה, לשקט ולזמן עם עצמכם. ואילו בנושאים כספיים, חשוב לקבל מספיק מידע לפני שתקבלו החלטה לגבי הוצאה או התחייבות, ותרו על נטייתכם לספונטניות בתחום.
שלישי־חמישי – נראה שברור לכם היטב היכן נמצאות הטעויות המשמעותיות ביותר, אולם לשים עליהן את האצבע פירושו להזמין לעצמכם אויבים במקום העבודה שלכם. תצטרכו לנהוג בדרך דיפלומטית ככל הניתן, ודרך כך לגרום אולי לאחרים שם להגיע למסקנות שאתם כבר הבנתם, בעצמם.
גדי 20.1-22.12
שבתאי כוכבכם השליט שולח בסתר ובהיחבא היבט ידידות צנוע לכיוון כירון, ומציע לו דרך שאחרים לא חשבו עליה. אתם יכולים להשתמש ברעיון חדשני ואפילו לא מקובל, שעלה בדעתכם, ולנסות ולבדוק אם אכן יש לו הצלחה כמו בחזונכם.
שישי־שבת - ימים קצת פחות נוחים. ייתכן שהזמנתם אורחים או שאתם פשוט מעמיסים על עצמכם מטלות שאין בכוחכם לעמוד בהן. הצד המשפחתי והחברתי מקבל מקום גבוה בסדר העדיפויות כעת. יחד עם זאת, הבריאות קצת חורקת. הגוף מותש ממאמץ רב מדי שנכפה עליו וממחסור בשעות שינה. הרגשתכם הכללית מתאפיינת בתחושות של שחיקה. 
ראשון־שני - הירח המלא בבית הזוגיות מביא עימו סוג של התרגשות שקשה לכם להבין או להסביר בכלל מהיכן הגיעה ואולי גם לתחושה, שהסערה הרגשית עולה על גדותיה ואין די מקום להכילה. מישהו שהכרתם בעבר, עורר בכם סקרנות, אך ייתכן שמעולם לא הייתה לכם הזדמנות להכירו מעבר לכך. 
שלישי־חמישי - אתם אמנם מוכנים להעז ולהתנסות בדברים חדשים, וכחלק מהחוויה אתם גם עשויים לפגוש אדם מעניין בנסיבות בלתי צפויות, אולם מהבחינה הכספית, זה ממש לא הזמן המתאים להיות אמיצים מול סיכונים יקרים ולא מחושבים. נסו להתמקד כרגע בקניות שגרתיות ויום־יומיות.
דלי 18.2-21.1
עם כניסת השמש למזלכם ביום האחרון לשבוע יחל מחזור שנתי חדש שיעבור דרך כל הגלגל על שלל תחומיו השונים. עד אז יהיה עליכם להתמודד עם ימים, שהסיכוי להתפנק בהם נראה כמעט אפסי. נסיגת מרקורי גם במזלכם, מורגשת יותר.
שישי־שבת - עזרה שתקבלו, אולי אפילו ממי שאינכם מכירים מקרוב, עשויה לבוא בדיוק בזמן. הודות לה תוכלו להשאיר מאחור כמה מהדאגות. קשה לכם להשלים עם מגבלות ומסגרות, ואלה שדורשים מכם יותר מדי, עלולים לגרום לכם לעשות בדיוק את ההפך מכפי שמצפים מכם לעשות. קשר שהתאפיין בעליות ומורדות תכופים עלול להגיע לידי סיום. 
ראשון־שני - ימים די מפרכים ומתישים. העומס רב מדי על כתפיכם וכך גם המחויבות הרבה שלכם כלפי אנשים אחרים. תסכול עלול להתעורר בגלל בעיה שבה לכאורה כבר פתרתם וטיפלתם, שמתעוררת מחדש. כדאי לחשוב על דרך נוספת, שונה, עוקפת או מתוחכמת יותר, כדי להתמודד עם המצב הזה.
שלישי־חמישי - נסו להימנע מהצורך לתקשר עם מישהו במקום העבודה, שעימו התקשורת שלכם בעייתית מאוד, כמעט בלתי אפשרית. בנוסף נראה שתפקיד חדש, עבודה אחרת או אפילו זוגיות חדשה שתתאים הרבה יותר לצורכיכם (ולתשוקותיכם), יצטרכו להמתין לסיום נסיגות ונוס ומרקורי.
דגים 20.3-19.2
אתם חווים בעיות רווחות בנסיגות ונוס ומרקורי, במערכות היחסים ובתקשורת וההתנהלות השוטפת היומית. היתרון - ביקור כוכב צדק במזלכם. אצל ילידי השבוע הראשון של המזל במיוחד. יהיה קל יותר למצוא פתרון ולגרום לתסבוכות לחלוף.
שישי־שבת - נושא שהעסיק אתכם לאחרונה וקשור למקום המגורים יעלה כעת מחדש, אלא שעכשיו תוכלו להפיק לקחים מניסיון העבר הפחות מוצלח. אין זה הזמן אמנם לחתום על חוזה אחר, להתחיל בשיפוצים או לקנות דירה (אלה, רק אחרי 10 בפברואר). הנסיגות הכוכביות הנוכחיות, עלולות לגרור לטעויות ולהוביל אתכם להוצאות יקרות, כמעט בלתי הפיכות.
ראשון־שני - קשר מן העבר ישוב, ילהיב וירגש, ויעורר בכם תחושה שניתן להחזיר דברים כפי שהיו אז - תחושה שתקבלו גם מהצד השני. אבל למרות הרצון ההדדי, ייתכן שבפועל זה יהיה בעייתי לשקם קשר שכבר הסתיים. נסיגת ונוס מביאה למצבים, שבהם האמת מכוסה בערפל שממסך שיפוט ריאלי.
שלישי־חמישי - אתם נותנים מעצמכם מדי ומוותרים למען אחרים ולא תמיד זוכים להערכה שלה אתם ראויים. זה עלול לגרום להצטברות של כעסים, רגש שאולי אינכם מודים בו בפני עצמכם. לכל זה השפעה גם על מצבכם הבריאותי, שיהיה רגיש במיוחד. חשוב שתאפשרו לעצמכם להרפות מן המתחים.
טלה 20.4-21.3
על בית הקריירה שלכם עומד לעבור שבוע לא רגיל. מפגש של השמש עם פלוטו מחייב אתכם לתשובות ברורות לבעיה שזמן רב עוררה בכם ספקות. אולם הנטייה כעת להחלטות קיצוניות עלולה להיות הרסנית. נסיגת ונוס בבית הקריירה לא מסייעת.
שישי־שבת - אתם מקבלים אמנם מסרים מעודדים, אך לא בטוח שתוכלו לבטוח בהם (או בנסיעה לחו"ל שכבר תוכננה). גם דבריהם של חברים וידידים לא יעזרו הפעם, למרות כוונתם הטובה. אולם האווירה טובה, כי הם בכל זאת תמיד מצליחים להרים לכם את המורל. הכי חשוב שתבטחו בעצמכם. בסופו של דבר, לכם היכולת הטובה ביותר לשפוט ולהבין את המצב. 
ראשון־שני - מישהו שרוכש לכם חיבה והערכה ישוב לחייכם המקצועיים ויעזור לפתוח בפניכם הזדמנויות חדשות. לא רצוי לדבר על זה עם אחרים. בעוד מספר שבועות תהפוך ההזדמנות לממשית ואז תוכלו לדון בה ביתר חופשיות. תוך כדי הרצון לשנות משהו בחייכם, אפשרויות אחרות נפגעות ואף נחסמות.
שלישי־חמישי - חשוב שתמתינו לזמן המתאים לפני שתחליטו על צעד קיצוני שקשור בעבודה שלכם, שכן נראה שעוד ייכנסו נתונים חדשים שישנו את התמונה. כמו כן קשר זוגי שיתפתח כעת יעניק לכם יציבות וביטחון שדרושים לכם. כרגע לא מדברים על המשכיות, היא עשויה להתממש בהמשך.